Materiály a kování

Při výrobě používáme plošné materiály od renomovaných firem EGGER a KRONOSPAN. K olepení hran používáme velmi kvalitní ABS hrany od firmy HRANIPEX.

Dekory Egger Dekory Egger Dekory Kronospan Dekory Egger

Materiály pro kuchyně

Dvířka

Lamino dvířka - Díky množství designových dekorů a možnostech jejich širokého využití je tento materiál velice oblíbený. Mezi hlavní výhody patří i jeho příznivá cena, praktičnost a neposlední řadě i dlouhá životnost. Lamino dvířka vyrábíme z kompletního výrobního programu výrobců lamina EGGER a KRONOSPAN. Vedle klasických matových materiálů zpracováváme běžně i lamina ve vysokém lesku, která spolu ABS hranou ve vysokém lesku vypadají velmi pěkně a nabízí ekonomičtější řešení oproti leskům stříkaným. Pro zajištění nejvyšší kvality zpracování, které přímo ovlivňuje životnost budoucího nábytku olepujeme veškeré hrany na technologicky vyspělých strojích, díky kterým je zajištěna nejvyšší možná kvalita lepených spojů.

Lakovaná dvířka - Pro svůj dokonalý vzhled, variabilitu a dlouhodobou životnost se jedná o stále častěji používaný typ dvířek. Paleta barev je v podstatě neomezená. Vaši novou kuchyni nalakujeme na jakýkoliv odstín dle vzorkovníku RAL. Dvířka jsou lakována polyuretanovým lakem jednostranně, případně i z obou stran. Díky několika vrstvám lakování je dvířko velmi odolné proti tepepným vlivům a parám v okolí spotřebičů, čímž je zajištěna jejich dlouhodobá životnost. Veškeré odstíny vyrábíme v povrchových úpravách vysoký lesk, polomat, či hluboký mat.

Masivní dvířka - Přestože v dnešní době jsou masivní a členitá dvířka spíše na ústupu, stále ještě nacházejí využití při výrobě rustikálních stylů kuchyní. Masivní dvířka dodáváme v široké škále dřevin a variant frézování s možností moření do požadovaných barev, povrchově upravených polyuretanovým lakem.

Dýhovaná dvířka - Hladká dýhovaná dvířka vypadají nejlépe v kombinaci s vysokými lesky. K výrobě je použito veliké množství dýh, včetně exotických dřevin. Povrchová úprava je prováděna polyuretanovým lakem s možností mnoha odstínů moření.

Foliovaná dvířka - Tento typ dvířka vzniká nalepením plastové folie v nepřeberné řadě dekorů na podklad z MDF desky. Podkladovou desku je možné frézovat do mnoha tvarů. Folie se vyrábějí v dekorech imitujících dřevo, klasických pastelových barvách, v provedení matovém, vysokém lesku či supermatu. Zadní strana dvířka je plochá a v převážné většině případů bez estetické návaznosti na stranu čelní.Foliovaná dvířka dodáváme pouze od Českých výrobců. Důvodem je jejich vysoká kvalita zpracování a kvalita nalepení folie na tělo dvířka.

Hliníková dvířka, ALU rámečky - Hliníková dvířka nabízíme v mnoha typech hliníkových profilů a možností zasklení. Používají se k zatraktivnění vzhledu kuchyně, jsou vzhledově velmi zajímavé a krom mechanického poškození v podstatě nezničitelné.

Pracovní desky

Laminované pracovní desky - Pro svoji cenovou dostupnost, jednoduchou údržbu a výbornou odolnost proti oděru se jedná o nejčastěji používaný typ pracovních desek. Povrchy laminátů jsou pestré od hladkých, přes imitaci jemného kamene až po imitaci dřeva. Hrany pracovních desek mohou být zaoblené na přední hraně, případně mohou být olepené ABS hranou v mnoha dekorech.

Pracovní desky z umělého kamene - Tento typ pracovní desky je dokonale tvarovatelný, hygienický a perfektní na údržbu. Celou pracovní desku je možné udělat úplně bez spoje. Při použití desky z umělého kamene je možné dřez zafrézovat do pracovní desky tak, aby byl naprosto zároveň s pracovní plochou, případně může být dřez přímou součástí pracovní desky a v naprosto stejném dekoru s pracovní deskou. Navíc při případném mechanickém poškození je možné vzniklé škrábance zbrousit a není potřeba měnit celou pracovní desku.

Obklady ploch za pracovní deskou

V případě, že nepoužijete na stěnu za pracovní deskou nějaký obklad z dlaždic, mozaiku, či omyvatelnou barvu je možné dodat pro tento účel několik variant obkladů.

Obklad v dekoru pracovní desky - V případě, že chcete mít prostor za pracovní deskou ve stejném dekoru, jako je pracovní deska, používají se pro toto dřevotřískové odklady o síle 12 mm polepené laminátem totožným s dekorem pracovní desky.

Obklad DTD deskou - Tento druh obkladu je tvořen z lamino desek a je možné jej dodat ve stejném dekoru, jako jsou kuchyňská lamino dvířka, korpusy skříněk, či ve veškerých, na trhu dostupných dekorech lamino desek.

Obklady ze skla, grafoskla - Pokud kladete vysoký důraz na design, je pro Vás obklad ze skla, případně grafoskla tím pravým. Sklo je dodáváno v pestré škále barev, u grafoskla je možné na zadní stěnu skla nastříkat jakýkoli motiv, dle Vašich přání.

Osvětlení

...

Způsobů osvětlení kuchyně je nepřeberné množství. Mohou to být bodová světla na spodní straně horních skříněk, světelná dna horních skříněk, která svítí současně i do prostoru skříněk, světelné lišty s led pásky s možností umístění po celé délce kuchyně, světelné police atd. Ať už se jedná o jakékoliv osvětlení, jednoznačně dnes vítězí LED technologie, mezi jejíž výhody patří dlouhodobá životnost světelných zdrojů a nízká spotřeba elektrické energie.

Led osvětlení nabízí více možností svitu a barevných nádechů od odstínu ledové bílé až po hřejivě nažloutlou barvu. Dále je možné použití RGB pásků s možností mnoha barevných variant. Vysoce svítivé pásky používáme především k osvětlení pracovní plochy a méně svítivé se používají jako dekorační podsvícení soklů, zásuvek a vnitřního prostoru korpusu.

Osvětlení
3D návrhy a technické rysy

Systémy kování

Při našich realizacích využíváme kování značek Blum, Hettich, Strong, Wireli, Mivokor. Nabízíme množství vestavných odpadkových košů, pořadačů nádobí, systémů pro optimální využití slepých rohových skříněk, systémů výsuvných košů do potravinových skříní, zásuvek vložených za dvířky atd. Nabízíme i možnost bezúchytkového otevírání zásuvek a výklopů díky systémům BLUM servodrive.

3D návrhy a technické rysy 3D návrhy a technické rysy
3D návrhy a technické rysy 3D návrhy a technické rysy

Systémy výklopných skříněk BLUM


AVENTOS HKAVENTOS HF
AVENTOS HLAVENTOS HS

Systém Servo Drive

Systém zásuvek Blum Antaro

Materiály a kování pro vestavné skříně

Materiály k výrobě dveří a korpusů - K výrobě korpusů a dveří vestavných skříní používáme DTD desky v mnoha dekorech a povrchů.

Kování posuvných dveří - Pro výrobu vestavných skříní používáme v rámci dlouhodobé životnosti námi vyrobených skříní. Nabízíme velmi kvalitní hliníkové kování v několika povrchových úpravách. Posuvné dveře mohou být zrcadlové, složené z více dekorů lamin, skel, jsou možné i kombinace lamino desek a skla. Skleněné výplně může tvořit i grafosklo se stříkaným motivem dle Vašich představ.

Vnitřní vybavení skříní - Vhodně zvolené vybavení vnitřních prostor skříně výrazně zpříjemní její užívání. Do skříní montujeme zásuvky s tlumeným dotahem vložené za dveřmi, drátěné výsuvné koše, výsuvné police, kravatovníky, kalhotovníky, sklopné šatní tyče, které vám umožní prakticky využít i hůře přístupné horní prostory Vaší nové skříně.

Tma má být pod svícnem, ale ve skříni ne! - K osvětlení vnitřních prostor skříní používáme Led osvětlení, které vyniká dlouhou životností a velmi nízkou spotřebou elektrické energie.Využíváme osvětlené šatní tyče a výkoné LED pásky s několika intenzitami svitu v kombinaci s dorazovými čidly. K rozsvícení vnitřních prostor stačí otevřít dveře skříně.

© 2015 Truhlářství Pultar
\